Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

У Сєвєродонецьку відбувся тренінг «Громадська участь в місцевому бюджетуванні»

Досить тривалий час Сєвєродонецька міська рада співпрацює з міжнародними організаціями в питаннях навчання та подальшого застосування в нашому місті передових практик в бюджетному процесі. Продовженням цієї співпраці стало проведення 26 вересня 2019 року експертами україно- польської Фундації ПАУСІ у рамках Ініціативи «Громадська участь в місцевих бюджетах» тренінгу з вивчення практик, можливостей та досвіду по залученню широкого кола громадськості до процесів формування бюджету міста. Наші давні друзі та партнери - Фундація ПАУСІ та Сєвєродонецька міська рада були залучені до ініціативи «Громадська участь в місцевих бюджетах», яка є частиною проекту «Регіонального фонду Східного партнерства з питань реформування державного управління», що підтримує окремі муніципалітети в Україні, Грузії та Вірменії в посиленні громадського бюджету. Проект реалізується німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh і фінансується Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Головним ініціатором проведення тренінгу виступило фінансове управління міськради. Основною метою заходу було підвищення кваліфікації фахівців органів місцевого самоврядування в питаннях взаємодії з громадськістю на всіх етапах розробки та реалізації міського бюджету та надання необхідних знань, досвіду та передових практик активним мешканцям міста, громадським організаціям.

В заході прийняли участь керівництво і фахівці Сєвєродонецької міської ради та її виконавчих органів, представники громадських об’єднань, навчальних закладів, автори проектів Громадського бюджету, активні мешканці міста, журналісти та блогери.

Відкрив тренінг в.о. міського голови Вячеслав Ткачук: «Вітаю організаторів та учасників тренінгу. Вчора у цій залі відбувся воркшоп для молоді щодо її участі і в місцевому бюджетуванні. Емоції зашкалювали. Сьогодні зранку до мене звертаються і телефонують представники молодіжних організацій з ідеями щодо безпосередньої участі в розробці пропозицій, що мають реалізовуватись за кошти міського бюджету. Прекрасні пропозиції від Молодіжного парламенту при виконавчому комітеті Сєвєродонецької міської ради та учнівської і студентської молоді нашого міста ми обов’язково розглянемо та при можливості будемо реалізовувати.Сподіваюся, що і сьогоднішній тренінг буде не менш цікавим і продуктивним».

Експерти Фундації Ірина Стасюк та Анна Ніколенко-Баєва в захопливій та доступній формі розповіли про особливості бюджетного процесу на місцевому рівні та разом з присутніми обговорити кращі приклади реалізації практик партиципаціїі, визначили «проблемні точки» громадської участі, а начальник фінансового управління міськради Марина Багрінцева навела приклади вдалих міських громадських проектів та особливості їх реалізації.

В другій частині тренінгу проведена практична робота з підготовки матеріалів для медіа на тему «Участь громадян у місцевому бюджетуванні». А також присутні розробляли плани комунікації з громадою щодо процесів формування бюджету.

Представники громадських організацій мали змогу ретельно вивчити можливості та шляхи донесення до міської влади своїх нагальних питань та яким чином залучати до реалізації своїх ідей бюджетні кошти.

Захід відбувся а атмосфері піднесення, позитиву і, безумовно, став новою сходинкою у відносинах громадськості та влади. « повернутися до списку новин