Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ МІСТА!

Сєвєродонецька міська рада повідомляє про поновлення заходів по реалізації  Громадського Бюджету в місті!

            Громадський бюджет міста Сєвєродонецька – це спосіб визначення частини видатків міського бюджету міста  Сєвєродонецька за допомогою прямого волевиявлення сєвєродончан. Мешканці Сєвєродонецька самостійно пропонують проекти та обирають шляхом голосування, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

            Механізм громадського бюджету запрацював в м. Сєвєродонецьк у 2018 році. Від мешканців міста було отримано 72 проекти, до голосування допущено 58 проектів. За результатами голосування 11 865 голосів мешканців міста надали старт реалізації проектів. Загалом на 5 великих та 14 малих проектів з бюджету міста було розподілено 4695,0 тис. грн. Місто отримало декілька дитячих майданчиків, облаштування шкільних територій та класів, покращення інфраструктури міста та селищ. З більш детальною інформацією про стан реалізації проектів-переможців за рахунок коштів громадського бюджету міста Сєвєродонецьк за 2018 рік можна ознайомитися на сайті міської ради в рубриці Громадський бюджет.

            Питання подальшої реалізації в місті Громадського бюджету було розглянуто на засіданні депутатської комісії з бюджету та фінансів під головуванням І.М. Буткова. Депутати одноголосно вирішили -  Громадському бюджету в місті БУТИ. Тому пропонуємо до конструктивного обговорення проект вдосконаленого Положення про Громадський бюджет і проект міської цільової програми "Громадський бюджет Сєвєродонецька на 2020-2022 рік".

            Зміни в Положення про Громадський бюджет міста врахували отримані пропозиції та передовий досвід інших міст України. Деякі з цих змін:

ü     Всі закупівлі товарів, послуг та робіт – через Prozzoro відповідно до законодавства;

ü     Три види проектів: освітні, великі та малі загальноміські;

ü     Вартість великих проектів збільшено до 600 тис. грн.;

ü     Подати проект можна онлайн через Е-сервіс «Громадський бюджет Сєвєродонецька;

ü     10% відсотків резерву коштів в проектах на непередбачені витрати чи інфляційні коливання;

ü     Новий розділ Положення – Етика в Громадському бюджеті;

ü     Затвердження параметрів Громадського бюджету – новий зручний документ з календарним планом та основними показниками на рік.

            З проектом Положенням про Громадський Бюджет у м.Сєвєродонецьку   та проектом міської цільової програми  можна ознайомитись на :

 -   офіційному сайті міської ради  за посиланням

 https://sed-rada.gov.ua/arhiv-proektiv-rishen-sesiy-miskoyi-radi/sessiya-miskradi-n-proekt-rishennya-n-date18102019-1542,

 https://sed-rada.gov.ua/arhiv-proektiv-rishen-sesiy-miskoyi-radi/sessiya-miskradi-n-proekt-rishennya-n-date17102019-1028,

  -  офіційному сайті міської ради в рубриці ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ  https://sed-rada.gov.ua/gromadskiy-byudzhet

 -  офіційному сайті Фінансового управління https://fu.org.ua/rada/02312034/gromadskij-bjudzhet-2019-rik-14-33-20-02-10-2019/« повернутися до списку новин