Фінансове управління Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області

Оголошено переможців Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020

24 липня в Сєвєродонецькій міській раді під головуванням першого заступника міського голови, в.о. міського голови, голови координаційної ради з питань громадського бюджету Олега Кузьмінова в режимі Zoom конференції відбулося визначення підсумків і переможців Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020. Слід зазначити, що за цим процесом слідкувала громадськість та була безпосередньо задіяна значна кількість містян, які щиро зацікавленні у тому, щоб Сєвєродонецьк розвивався та ставав кращим, комфортнішим і безпечнішим.

В цьому році, завдяки поліпшенню системи інтернет-голосування за проекти Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020, кількість учасників, що приймали участь в голосуванні, сягнула 19 523 осіб. Голосування головним чином відбувалося онлайн, в тому числі за допомогою банківських терміналів. Кількість проголосувавших онлайн в порівнянні з минулим конкурсом в 2 рази більша.

Голова координаційної ради з питань громадського бюджету Олег Кузьмінов зазначив: «Проект «Громадський бюджет» міста Сєвєродонецька-2020 вдався. Метою його є залучення активних громадян в управління розвитком інфраструктури міста, перш за все, і управління проектами міста. З огляду на те, що взяли участь в голосуванні більше 19 тисяч чоловік, я вважаю, це хороший результат. Це добре, що в нас багато активних людей, які готові брати участь в управлінні містом. Я впевнений, що всі проекти будуть реалізовані і ми продовжимо цю практику громадського бюджету, тому що з кожним разом вона дає все кращі результати».

Згідно Положення «Про Громадський бюджет м. Сєвєродонецька» проекти були розділені на три категорії: великі, малі і освітні. У кожної свій поріг фінансування: 600 000 грн, 250 000 грн і 500 000 відповідно.

За 15 днів голосування жителі Сєвєродонецька вибрали з 79 проектів «Громадського бюджету» 15 переможців. Голосували за різні категорії, а за підсумком виграли 3 великих, 8 малих і 4 освітні проекти.

Серед великих загальноміських проектів найбільшу кількість голосів (998) набрав проект «Облаштування доріжок в Англійському міні-парку» (бюджет - 592 196 грн.). Автор проекту Анастасія Муранова щодо нього сказала: «Хочемо побудувати англійський міні-парк, на території якого будуть кінозал, дитячий та спортивний майданчики і місця для відпочинку. Ми вже зібрали кошти на суперкрутий дитячий майданчик, а облаштування доріжок - це другий етап втілення проекту. В новому парку плануємо проводити заходи, які посприяють розвитку доброзичливих відносин між людьми».

У великому проекті «Сиротине - селище майбутніх чемпіонів», який набрав 648 голосів, заплановано облаштування сучасного міні поля, спортмайданчика і вуличних тренажерів в центрі селища. Його вартість 597 830 гривень.

«У нашому селищі дуже багато дітей, підлітків та молоді, які хочуть займатися спортом, які люблять грати в футбол, але не мають жодної спортивної площадки. Є територія, що пустує і на якій можна побудувати футбольне міні-поле і майданчик з тренажерами. Це буде чудове місце - зона здоров'я для цікавого дозвілля всіх бажаючих на свіжому повітрі», - говорить автор проекту Владислав Попелянський.

Великий проект «Етнокультурні-просвітницька майданчик на території Сєверодонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості» вартістю 597 780 грн. отримав третє місце – за нього віддали 463 голоси.

«Наш проект дасть можливість долучитися вихованцям, батькам, жителям мікрорайону до етнокультури. Ми плануємо влаштовувати реконструкції обрядових свят, вечорниці, посиденьки, календарно-обрядові дійства, тематичні заняття, просвітницькі заходи та багато іншого. На майданчику будуть висаджені дерева, кущі, обладнані клумби, доповнені різними малими архітектурними спорудами. Це місце буде впливати на формування світогляду, забезпечить культурне дозвілля, виховає інтелектуальні, моральні, естетичні якості, позитивні риси волі і характеру», - розповіла автор проекту Аліна Костиря.

У категорії «Малі загальноміські проекти» обсяг фінансування становить 2 мільйони гривень. Переможцями стали 8-м проектів: «Центр активної молоді», «Облаштування паркування перед будинком №17 по вулиці Новикова», «Сцена в центрі селища Сиротине», «Сонячний двір», «Купівля інтерактивного лазерного тиру для учнів Сєвєродонецька на базі Центру туризму», «Озеленення прибудинкової території за адресою Маяковського, 10 »,«Проект благоустрою кварталу «Улюблений двір», «Створення залу для боулдерінгу».

Серед освітніх проектів перемогли проекти «Поліпшення санітарно-гігієнічних і побутових умов спортивного залу Боровського НВК», «Сучасний комп'ютерний клас в школі №6», «Створення інтерактивного хаба «Терра Нова» на базі теплиці школи №16» та «Створення сучасної вуличної спортивного майданчика на території школи №4».

Проекти будуть фінансуватися за рахунок міського бюджету Сєвєродонецька. На їх реалізацію передбачено 6 мільйонів гривень.

«Всі головні розпорядники коштів вже отримали проекти переможців для формування бюджетних запитів. На це їм дається 10 робочих днів. Після чого ми створимо і розмістимо на сайті Сєвєродонецької міської ради Проект рішення про внесення змін до міського бюджету, який повинен був прийнятий у відповідний термін», - зауважила начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради, заступник голови координаційної ради з питань громадського бюджету Марина Багрінцева.

Заступник начальника фінансового управління міської ради, секретар координаційної ради з питань громадського бюджету Поліна Черних підсумувала результати заходу: «Цього року містяни віддали майже 20 тисяч голосів на підтримку проектів громадського бюджету, участь в голосуванні взяли 12 303 людини, а це більше 10% від населення міста. У порівнянні з 2018-м роком, активність жителів міста в голосуванні виросла в півтора рази. Також хочу відзначити, що в пунктах для голосування свій вибір зробили 182 внутрішньо переміщених осіб. Ми проаналізували отримані голоси і з'ясували, що серед тих, хто проголосував 70% жінок і 30% чоловіків. Вивчили і вік учасників: 64% - жителі міста віком від 26 до 45 років, 22% - віком від 45 до 65 років, 12% - категорія від 16 до 25 років і 2% - жителі віком понад 66 років. Найстаріший учасник голосування - чоловік в поважному віці 99 років, який проголосував в міській публічній бібліотеці. Ми вдячні усім.

Протягом всього етапу голосування небайдужі сєвєродончани записували відеоролики на підтримку авторів громадського бюджету, в яких закликали мешканців обирати найкращі проекти та голосувати за них. Координаційна рада з питань громадського бюджету щиро вдячна кожному з цих активних, сміливих та харизматичних людей за підтримку громадського бюджету: Едуард Фільчаков, директор Сєвєродонецького відділення ПриватБанку; Ксенія Васильєва, керівник Dance Club ISIDA; Олена Бондаренко и Ганна Чикирякина, засновниці магазину «Мала шафа», до речі ці панянки оголосили челендж на підтримку громадського бюджету; Марина Удовиченко, власниця магазину іграшок для розвитку дитини «Світлі голови; Сергій Удовиченко, засновник барбер-шопу «Містер Ус»; Мирослава, 16річна танцівниця Dance Club ISIDA та школярка СЗШ 5; Людмила Заїка, засновниця салону краси «VIP LAB»; Олег та Віталій, власники Papa's Food. А ще в нас була відео підтримка зі сонячної Грузії від міжнародного тренеру з громадського бюджету, друга нашого міста Міхаїла Аслікяна. Ми вдячні всім та сподіваємося на співробітництво і в майбутньому».

За оцінками учасників Громадського бюджету міста Сєвєродонецька-2020 захід вдався та проведений професійно, якісно і неупереджено. Тож вітаємо переможців та бажаємо їм найскорішої реалізації проектів, а організаторам щира подяка від громадськості міста. Окрема подяка представникам швейцарсько-української програми EGAP Сергію Кареліну та Євгену Захарченко, а також представнику Асоціації учасницьких громад України Ганні Ніколенко-Баєвій.« повернутися до списку новин