Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

У Сєвєродонецьку відбувся воркшоп для молоді «Громадська участь в місцевому бюджетуванні»

25 вересня 2019 року в приміщенні Сєвєродонецької міської ради відбувся воркшоп для молоді «Громадська участь в місцевому бюджетуванні». В заході прийняли участь члени Молодіжного парламенту при виконавчому комітеті Сєвєродонецької міської ради та учнівська і студентська молодь нашого міста.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук, який завітав на захід, звернувся до присутніх: «Шановні друзі, це добре, що бюджет формують не тільки у владних кабінетах, а й громадськість. Дякую, що навчання з нашою молоддю щодо участі громадськості в місцевому бюджетуванні проводять наші давні знайомі з товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh». На сайті міської ради є Анкета розвитку Сєвєродонецька на 2020 рік, де міськрада ініціює збір ідей та пропозицій щодо бачення розвитку міста: «Сєвєродонецьк – сучасне і комфортне місто для проживання». Прошу надати пропозиції щодо розвитку вашого двору, вулиці, мікрорайону та міста щодо включення їх в план соціально-економічного розвитку територіальної громади на 2020 рік та в стратегію розвитку на 2020-2027 роки. А як підготувати пропозиції, вас сьогодні навчать. Успіхів вам!»

Захід проводили експерти Фундації ПАУСІ у рамках Ініціативи «Громадська участь в місцевих бюджетах», яка є частиною «Регіонального фонду Східного партнерства з питань реформування державного управління», підтримує окремі муніципалітети в Україні, Вірменії та Грузії в посиленні громадського бюджету, Ірина Стасюк та Анна Ніколенко-Баєва. Проект реалізується німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh та фінансується Федеральним Міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Головним ініціатором від міської влади стало фінансове управління міськради.

Як зазначила начальник фінуправління міськради Марина Багрінцева, на заході близько 40-ка представників молоді Сєвєродонецька в цікавій та пізнавальній формі завдяки модераторам ознайомилися з принципами місцевого самоврядування, особливостями формування міського бюджету та методами залучення до процесів прийняття рішень молодих жителів міста. А також, взнали тонкощі розробки якісної проектної заявки на участь у конкурсі проектів Громадського бюджету.

Голова Молодіжного парламенту при виконкомі міськради Олег Бутков надав коментар щодо проведеного воркшопу: «На заході було описано процес формування бюджету в простих формах, зрозумілими для молоді словами. Процеси бюджету участі - дуже цікава ініціатива, яка сьогодні стала досить поширеною практикою. Частина бюджету відводиться під проекти громадських організацій. І це такий спосіб позмагатися громадським організаціям. Зрозуміти, що вони можуть безпосередньо реалізувати якісний проект. Це цікавий спосіб, його потрібно використовувати. Плюс люди, особливо молодь, безпосередньо беруть участь у формуванні бюджету. Це дуже важливо, тому що одна справа, коли ти вивчаєш на папері, а інша справа, коли люди стають суб'єктами бюджетного процесу».« повернутися до списку новин