Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

Сєвєродонецьк – місто громадських ініціатив

       2 квітня відбулося чергове засідання координаційної ради з впровадження громадського бюджету, під час якого автори проводили презентації своїх проектів.
На заході були присутні сек­ретар Сєвєродонецької міської ради Ельвіна Марініч, члени координаційної ради, заступник голови Луганської обласної державної адміністрації з питань соціальної та гуманітарної сфери Ольга Лішик, керівники та спеціалісти відділів Сєвєродонецької міської ради, автори проектів, громадськість та представники ЗМІ.
На початку засідання голова координаційної ради, начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради Марина Багрінцева зауважила, що за підсумками подання проектів до Сєвєродонецької міської ради надійшло 72 проекти. На попередньому засіданні вони були розподілені між головними розпорядниками бюджетних коштів за профільними напрямками.
Зараз надані проекти проходять етап експертизи, який буде завершено до 10 квітня. У термін з 10 по 15 квітня планується проведення засідання, на якому за підсумками експертизи визначать перелік проектів, які будуть затверджені координаційною радою і допущені до голосування саме в тій інтерпретації, яку надав автор.
Етап голосування розпочинається з 16 квітня і триватиме до кінця місяця. На цей час на сайті Сєвєродонецької міської ради буде встановлено програмне забезпечення, яке дозволить громадськості долучитися до голосування.
«На етапі голосування нами планується проведення так званого бюджетного пікніку, – зазначила Марина Багрінцева. – Він буде проходити імовірно у сквері Гоголя або в фойє міського Палацу культури. До заходу залучимо всіх авторів проектів, допущених до голосування. Для привернення уваги містян проведемо концертну програму. Все це для того, щоб автори отримали змогу наочно презентувати проекти, розповісти жителям міста про власні ідеї, поспілкуватися з ними і поагітувати голосувати за свій проект. Під час бюджетного пікніка плануємо також організацію виїзного засідання координаційної ради з впровадження громадського бюджету з оператором, який  зможе приймати голоси у мешканців нашого міста і відразу проводити етап голосування».
Зауважимо, що голосування буде проводитися виключно в електронній формі. Самостійно у ньому можуть взяти участь громадяни, які мають ID-картки або банківський електронний ключ. Вони зможуть самостійно зайти на сайт Сєвєродонецької міської ради і проголосувати. Нагадаємо, кожен має два голоси, по одному за малий (до 250 тисяч гривень) і великий (до 500 тисяч гривень) проекти.
Ті містяни, які не мають можливості проголосувати самостійно, можуть звернутися до операторів громадського бюджету, які будуть розміщені в адміністративних пунктах на період проведення етапу голосування. Зокрема, один з них буде розміщено в Центрі надання адміністративних послуг. Планується розміщення таких операторів і у міських бібліотеках. Перелік всіх пунктів для голосування буде додатково розміщено на сайті Сєвєродонецької міської ради та в групі «Громадський бюджет Сєвєродонецька» у фейсбуці.
До переліку документів, необхідних для участі у голосуванні, входять паспорт та ідентифікаційний код. У присутності виборця оператор громадського бюджету буде вносити дані в електронну систему та допоможе йому проголосувати за обраний проект.
Саме для того, щоб в повному обсязі осягнути ідею автора, 2 квітня було організовано проведення презентацій на засіданні координаційної ради з впровадження громадського бюджету. Першою свій проект презентувала громадський діяч Марія Гуляєва. 
Вона прагне побудувати майданчик для Workout та дитячу платформу у 41-му мікрорайоні Сєвєродонецька. «Поява такого молодіжного та дитячого майданчика допоможе підліткам і малечі вести більш активний та здоровий спосіб життя, спонукатиме їх до занять спортом, буде відволікати від безкорисного дозвілля, – впевнена Марія. – Гадаю, багато проектів громадського бюджету буде пов’язано саме з обладнанням подібних майданчиків та благоустроєм території міста, але я звертаю увагу на 41-й мікрорайон. Він потребує проведення заходів з благоустрою. Крім того, тут проживають не найактивніші мешканці Сєвєродонецька. На мою думку, з людьми треба працювати, і показати їм кращий досвід активної роботи».
Марія запропонувала розпочати розбудову майданчика зі спорудження сучасного вуличного покриття: «Вважаю, що треба зробити майданчик не на траві чи піску, як зазвичай робиться у Сєвєродонецьку. Кошти необхідно вкласти в покриття і невелику кількість спортивних споруджень з тим, щоб у майбутньому можна було б додавати ці спорудження за потребою, а зараз використовувати майданчик для проведення масових заходів, акцій, спортивних змагань тощо. У тому числі і заходів благодійної організації «Восток SOS», яку я представляю». 

Під час презентації Марія ознайомила присутніх з фотографіями, які демонструють сучасний стан обраної для проекту місцевості. З них видно, що там присутні залишки дитячого майданчика, які наразі знаходяться в незадовільному стані і потребують відновлення або повної заміни. Та зауважила, що загальна вартість проекту складає 250 тисяч гривень.
В свою чергу активіст Олена Плітус запропонувала проект по встановленню силових тренажерів у вільному доступі заради здорового способу життя. Місцем його реалізації вона обрала спортивні майданчики СЗШ №1, 6, 16 і 18. До кожного комплексу пропонує включити 11 тренажерів. Серед них орбітрек, розгинач стегна, потрійний турнік, тяга зверху тощо.
«Особливість проекту полягає в тому, що він був створений на основі спілкування з молоддю та з урахуванням її побажань», – зауважила Олена Володимирівна.
Облаштувати тренажери пропонується без створення для цього спеціального майданчика. Загальна вартість проекту становить майже 500 тисяч гривень (497 тис. 260 грн.). 
Олена Савельєва запропонувала створити електронний кабінет мешканця міста «Розумне місто», вчитель іноземної мови СЗШ №6 Олена Рингач – проект по створенню лінгафонного кабінету, Анатолій Євсєєнко – облаштування огорожі зелених зон, які розділяють проїжджу частину проспекту Хіміків (від проспекту Центрального до вулиці Донецької), Аліна Костиря – створення етнокультурного просвітницького майданчика на території ЦДЮТ та інші.
У зв’язку з тим, що кількість поданих проектів велика, 2, 4, 6 та 10 квітня презентації проводять по 18 проектів. З них 4 соціально-культурного спряму­вання: «Алея мистецтв» (авт. О. Нехаєва), «Створення школи актора» та «Створення Сєвєродонецького муніципального «Театру Молоді» (О. Шмаль), «Проведення фестивалю «Всі разом – за сім’ю!» (Н. Ференс). 17 освітянських проектів. Наприклад, «Встановлення металевої огорожі навколо пришкільної ділянки Сєвєродонецької гуманітарно-естетичної гімназії» (авт. К. Колесник), «Створення комфортних умов за європейськими стандартами в інклюзивній групі для дітей з особливими потребами в ДЗ №38 «Росиночка» (І. Загорулько), «Створення спортивно-­ігрового майданчика для здорового та активного дозвілля «Дитячий простір» (Т. Корякіна) й інші.
10 проектів з благоустрою: облаштування «лежачого поліцейського» (авт. К. Парамонова), спортивного майданчика для активних мешканців міста і фанатів футболу (Ю. Тарасова), створення ботанічного саду «City flowers» (О. Зельська) і т.д.
Три інформаційні проекти: «Інформаційно-розважальний світлодіодний екран на площі Перемоги» (авт. Є. Гонтаренко) і «Електронний розклад руху пасажирського транспорту на основних зупинках маршрутів №1, 5, 2, 6» (А. Бондаренко), «Електронний кабінет мешканця міста «Розумне місто» (О. Савельєва).
Два проекти стосовно охорони здоров’я: «Доступна інформація про наявність ліків, куплених за бюджетні кошти, у всіх лікарнях Сєвєродонецька» (авт. Є. Колеснік) і «Впровадження електронних черг у лікарні м. Сєвєродонецька» (Р. Бугайов і О. Андрійчишена). Інші стосуються благоустрою майданчиків, двориків, мікрорайонів, скверів тощо. Ознайомитися з ними можна на сайті Сєвєродонецької міської ради.


« повернутися до списку новин