Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

Сформулюєте мрію – місто реалізує її за вашою ж участю

???° ???°???????? ???·???±???°?¶?µ?????? ?????¶?µ?? ???°????????????????: 5 ???µ?»?????µ??

14 листопада за ініціативи Луганського прес-клубу відбулася зустріч представників ЗМІ з головою координаційної ради з втілення громадського бюджету, начальником фінансового управління міськради Мариною Багрінцевою і секретарем згаданої координаційної ради Вірою Попсуй та з авторами проектів-переможців, які реалізуються за кошти громадського бюджету Сєвєродонецька цього року, Антоном Кучеревським і Юрієм Драньовим. Йшлося про мету і завдання громадського бюджету, умови конкурсу проектів, лунали історії успіху і побажання на перспективу потенційним учасникам цього, вже схоже, суспільного руху.
Як зазначила Марина Багрінцева, з міського бюджету для реалізації проектів, запропонованих городянами у рамках міської цільової програми «Громадський бюджет у місті Сєвєродонецьку на 2017-2019 роки», 2017 року було виділено 2 млн. грн., 2018-го – 5 млн. грн. (по 2,5 млн. грн. на малі та великі проекти), на 2019 рік планується 6 млн. грн. Подати проект на конкурс може будь-хто з городян, які досягли 16-річного віку. Голосувати за проекти можна також з 16 років, будучи мешканцем Сєвєродонецька чи зареєстрованою тут тимчасово переміщеною особою.
Всього на цьогорічний конкурс було запропоновано 72 проекти, здебільшого – інфраструктурних, які мали за мету створення комфортного середовища для дітей та людей похилого віку. Після проходження експертизи до голосування було допущено 58 з них. Голосування тривало три тижні у режимі он-лайн і через довірених операторів, участь у ньому взяли 12 тисяч сєвєродончан. Перемогу здобули 5 великих і 14 малих проектів. Усі вони зараз у роботі. 
Зокрема, у дворі за галереєю мистецтв обрізані дерева, у приміських селищах Сиротиному, Вороновому та Метьолкіному, на подвір’ях шкіл №14 і 17 встановлено ігрове обладнання для дитячих майданчиків, набувають нового вигляду квартали №29 і 52, розпочато реконструкцію футбольного поля у школі №8, освітлено 11 з 16 арок, передбачених проектом, тощо.
Віра Попсуй, яка є секретарем координаційної ради з втілення громадського бюджету у Сєвєродонецьку та 15 років очолює громадську організацію «Сєвєродонецька агенція розвитку громади», додала, що у САРГу свого часу мріяли про такі проекти, навіть був конкурс малих грантів за рахунок місцевого бюджету. І от зараз за підтримки фундації польсько-української співпраці ПАУСІ у Сєвєродонецьку пройшло навчання активних городян й ідея набула нового дихання у вигляді громадського бюджету. 
Громадський бюджет – то місцеве самоврядування у дії: люди реально контролюють гроші. Автор не лише пише свій проект, він комунікує з усіма зацікавленими для організації голосування за ту ідею, контролює її втілення і вболіває за подальшу експлуатацію зведеного об’єкта. 
Апробація громадського бюджету вже відбулася. Створено робочу групу по напрацюванню змін до Положення про нього. І є відчуття, що надалі проектів буде більше, конкуренція зросте. Головне, як і раніше, радіти за успіх кожного проекту, бо всі вони – надбання громади.
Автори проектів-переможців Антон Кучеревський і Юрій Драньов наголошували, що дуже важливо не просто народити ідею, а зрозуміти, наскільки задумане необхідне людям, які мешкають поряд. Треба опитати кожного і заручитися підтримкою тих, чиї інтереси можуть бути тим чи іншим чином порушені. Необхідно завоювати довіру. Тоді можна буде зателефонувати у будь-який час і нагадати: «Не спимо, друзі! Нам не вистачає ще кількох голосів для перемоги».
А ще важливо мислити, як державницькі люди, тобто за можливості підтримати своїм проектом місцевого виробника, тоді користь місту зростає; де вдається – застосовувати альтернативні джерела енергії.
Насамкінець присутні звернули увагу городян на те, що над проектами, які претендуватимуть на реалізацію за кошти громадського бюджету наступного року, необхідно розмірковувати вже зараз. Інформації у Інтернеті багато: за зразок можна брати проекти громадського бюджету Києва, Львова, Івано-Франківська, Запоріжжя, де ця модель працює не один рік, і адаптувати їх до потреб, умов та можливостей нашого міста, потреб сєвєродончан.« повернутися до списку новин