Фінансове управління Сєвєродонецької міської ради

Громадський бюджет-2018: зовсім близько до фіналу

24 жовтня відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань впровадження громадського бюджету у м. Сєвєродонецьку. Розглядалися на ньому два питання: про хід виконання проектів-переможців громадського бюджету у 2018 році та про створення робочої групи для розробки змін до «Положення про громадський бюджет у місті Сєвєродонецьку».

Начальник фінансового управління Сєвєродонецької міської ради та голова Координаційної ради з впровадження громадського бюджету Марина Багрінцева нагадала, що громадський бюджет 2018 року – це 5 млн. грн. На сьогодні всі вони розподілені між проектами-переможцями. Частина коштів уже надійшла на рахунки розпорядників у вигляді 30-відсоткових авансових платежів. Крім того, на етапі реалізації довелося збільшити кошторис проекту №8 «Лежачий поліцейський» (автор і експертна комісія не врахували необхідність встановлення попереджувальних дорожніх знаків для водіїв) і проекту №42 «Футбольне поле «8+1» через значне подорожчання щебню.

Далі звітували розпорядники. Так, у відділу освіти п’ять проектів, більшість з них близькі до завершення. У середній школі №14 (проект №1 «Спортивно-ігровий майданчик для здорового та активного дозвілля «Дитячий простір») обладнання вже встановлено, залишилося заасфальтувати майданчик і нанести розмітку. У школі №6 (проект №28 «Клуб любителів гри «Позитив») закуплені меблі і спортивний куточок. У школі №11 за проектом №15 «Лінгафонний кабінет-ключ до успіху у вивченні іноземних мов» на тендер запропоноване придбання планшетів, столів і стільців. За проектом №18 «Створення комфортних умов за європейськими стандартами в інклюзивній групі для дітей з особливими потребами в дитячому садочку №38 «Росиночка» вже отриманий інтерактивний комплекс. Але автори проекту звертаються з запитом про можливість придбання ще тисячі кульок для сухого басейну, бо наявних замало. Проте додаткове придбання кульок можливо лише за умови виникнення економії за даним проектом в частині закупівлі предметів та матеріалів в межах одного коду економічної класифікації видатків міського бюджету. За проектом №22 «Спортивно-ігровий майданчик для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку» на території ССШ №17 встановлена більшість обладнання, залишається встановити кільця для баскетболу і забезпечити освітлення.

За інформацією УЖКХ, з 16 арок,передбачених проектом №39 «Освітлені арки», вже закінчені роботи у 11, в решті будуть завершені найближчого тижня. За проектами №56, 20 і 52 (щодо благоустрою кварталів №52 і 29 та двору по вул. Маяковського, 10) тривають роботи. Вони будуть прискорені там, де є потреба у бетонуванні опор при встановленні спортивно-ігрового обладнання, бо за технологією треба бетонувати за плюсової температури. Продовжується розпочате і за проектом № 14 «Дерева 81 мікрорайону – другий подих». За проектом №58 «Наш двір – маленька перлина Сєвєродонецька» придбається дитячий ігровий комплекс.

Відділ капітального будівництва є розпорядником коштів шести проектів – №54, 30, 42, 46, 8 і 3. За частиною з них також очевидний поступ. У середині листопада буде закінчено покриття плиткою двору школи №14. Виготовляється обладнання для спортивно-гімнастичного комплексу школи №10, його мають встановити до кінця листопада. 30 жовтня закінчуються тендерні торги щодо лежачого поліцейськогопо вул. Гагаріна між школами №4 та 16.

А от з футбольним полем школи №8 виникли проблеми – через подорожчання щебню автори не вписуються вже й у збільшений кошторис. У залі пролунала пропозиція звернутися до міської ради з запитом про можливість включення цього об’єкту у число таких, що реалізуються за рахунок коштів бюджету розвитку. «Підвішеним у повітрі» є поки і проект літнього кінотеатру – головним розпорядником замовлено проектну документацію,  очікувано наприкінці жовтня стане відомо, яка сума коштів необхідна для будівництва літнього кінотеатру, та чи буде потреба в співфінансуванні, заявленому автором у ході конкурсу.

Для дитячих майданчиків у селищах Сиротине, Воронове і Метьолкіне (проект №21, розпорядник коштів Сиротинська селищна рада) вже розчищено місце, виготовлено обладнання.

Наближаються до завершення роботи і у Борівському (проект №16, розпорядник коштів – Борівська селищна рада). Тут відремонтовано фасад клубу, розпочато озеленення територіїі монтаж сцени (більшої, ніж була стара), підведено Інтернет, підготовлено місце для туалетів, а самі вони виготовляються.

На проблеми, озвучені під час розгляду ходу виконання проектів, координаційна рада та автори проектів-переможців вирішила звернути увагу майбутньої Робочої групи з внесення змін до Положення про громадський бюджет.

До неї через офіційний сайт міської ради запрошувалися всі активні городяни, охочі на волонтерських засадах попрацювати на користь громади. Відгукнулися аж сім чоловік: Антон Кучеревський, Валентина Нарижна, Олена Зельська, Олена Ніжельська, Андрій Сербін, Володимир Каминін і Яна Білоус. За них і проголосувала Координаційна рада. Тепер Робоча група до 25 листопада чекає пропозиції від городян щодо змін до Положення про громадський бюджет міста Сєвєродонецька, потім до 10 грудня узагальнює їх і виносить на розгляд Координаційної ради.

Отже, якщо маєте, що запропонувати, – звертайтеся за адресою: vnutr_politika@sed-rada.gov.ua.

А ще слідкуйте за оголошеннями: можливо, вже найближчими днями хтось з авторів проекту запросить на урочисте відкриття свого дітища.« повернутися до списку новин